Akademia Ziołolecznictwa Alchemilium

O mnie

Witaj na stronie Alchemilium. Nasze ciało jest jak wehikuł, którym podróżujemy we Wszechświecie, warto zatroszczyć się o ten niezwykły pojazd kosmiczny. Nazywam się Anna Bober. Od ponad 15 lat poszukując rzetelnej wiedzy, uczestniczę w szkoleniach, konferencjach, studiach podyplomowych, wertuję książki naukowe, wczytuję się w specjalistyczne publikacje. Jestem pasjonatką w swojej dziedzinie. Zapraszam do mojego ziołowo – dietetycznego laboratorium zdrowia!

Prowadzę wykłady i szkolenia z zakresu fitoterapii (medycyny ziołowej). W swoim podejściu szczególny nacisk kładę na badania kliniczne oraz najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii, nie zapominając jednocześnie o tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim. Bliski jest mi także system medycyny chińskiej. Wykładam między innymi na kursie Zielarz/Fitoterapeuta w Warszawie. Prowadzę zajęcia z zakresu aromaterapii na studiach podyplomowych (Akademia Górnośląska) oraz na kierunku Naturoterapia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie.  Stworzyłam także własną autorską Akademię Ziołolecznictwa Alchemilium

Jestem absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 12 lat jestem aktywną uczestniczką szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa, aromaterapii, medycyny chińskiej oraz dietetyki. Należę do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

W arkana fitoterapii oraz dietetyki akademickiej zagłębiałam się na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyłam tutaj Studia Podyplomowe z zakresu fitoterapii (Zioła w profilaktyce i terapii) oraz dietetyki (Niestacjonarne Studium Podyplomowe Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego). Ponadto brałam udział w kilku rocznych kursach z zakresu ziołolecznictwa, medycyny chińskiej oraz kilkudziesięciu szkoleniach specjalistycznych.

Cennym źródłem moich ziołowych inspiracji jest dr Henryk Różański. Ukończyłam jego liczne szkolenia, między innymi 400 godzinny kurs zielarz/fitoterapeuta (pierwsza edycja – najbardziej obszerny z dostępnych w Polsce), kurs Fitoterapia Szczegółowa oraz Terapie Biologiczne. Uczyłam się ponadto u wielu zagranicznych nauczycieli, takich jak choćby Jeremy Ross (medycyna chińska) czy Robert Tissernad (aromaterapia). 

Jako absolwentka biotechnologii i antropologii kulturowej z wielką satysfakcją podejmuję wyzwanie łączenia dwóch odmiennych światów: tradycyjnych systemów medycznych z najbardziej aktualną wiedzą z zakresu fitofarmakologii. Mam też poczucie misji w komunikowaniu ze sobą świata medycyny akademickiej ze światem pasjonatów ziołolecznictwa. Staram się wprowadzać fitoterapię na salony medycyny.

Wśród moich kursantów są nie tylko sympatycy ziołolecznictwa, ale także lekarze, dietetycy, czy farmaceuci. Potrafię mówić prostym językiem o trudnych medycznych zagadnieniach. Uczę innych, ale też sama cały czas się dokształcam. Biorę udział w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach, dzięki czemu nieobce mi są najnowsze trendy. 

Edukacja, przebyte kursy i szkolenia