Akademia Ziołolecznictwa Alchemilium

Zajęcia stacjonarne i spacery ziołowe

Fitoterapia chorób układu pokarmowego

Poznań, 15 października 2022

Zapraszamy na zajęcia stacjonarne na temat ziół stosowanych w chorobach układu pokarmowego. Jest to szkolenie praktyczne i porządkujące wiedzę, dedykowane uczestnikom kursu online. Możesz dołączyć, jeśli jeszcze nie bierzesz w nim udziału, zalecamy jednak aby być uczestnikiem szkolenia online, dlatego, że wykłady stacjonarne będą do niego nawiązywały. Mają służyć powtórce obszernego materiału, możliwości dyskusji i zadawania pytań na żywo oraz doświadczeniom praktycznym, takim jak np. degustacja wyciągów ziołowych.
 
Więcej informacji na temat kursu online ➡ http://akademia.alchemilium.pl/produkt/pokarmowy/
Dołącz już teraz! Skorzystaj ze zniżki do 5 października (środa)🕓
 
✅PROGRAM SZKOLENIA (część 1)
1. Wprowadzenie do anatomii i fizjologii układu pokarmowego
2. Zioła stosowane w chorobach jamy ustnej i przełyku
3. Fitoterapia chorób żołądka
4. Zioła wspierające pracę wątroby
5. Fitoterapia chorób pęcherzyka żółciowego
Program szkolenia może ulec niewielkim modyfikacjom (np. rozszerzeniu).
Zajęcia odbędą się w Poznaniu w godz. 10.00-18.00.
Przewidziana jest około godzinna przerwa obiadowa (najprawdopodobniej w godz. 13.00-14.00).
 
✅MIEJSCE
Zajęcia odbędą się w Poznaniu.
Dokładna informacja na temat miejsca wydarzenia pojawi się wkrótce!
 
✅CENA
Cena dla uczestników szkolenia online:
przy płatności do 10 października 190 zł, po tym terminie 240 zł
(Podczas zgłoszenia prosimy o podanie adresu email, na który jest założone konto na platformie szkoleniowej Alchemilium.)
Cena dla pozostałych osób:
przy płatności do 10 października 220 zł, po tym terminie 270 zł
zgłoszenia: alchemilium@gmail.com
Numer konta do przelewu: 50 2490 0005 0000 4610 6114 8777
Anna Bober Alchemilium
tytułem: Pokarmowy Poznań, nazwisko uczestnika, adres email
 
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do zapisów. Wpłata jest rezerwacją miejsca.
W przypadku wykonanania przelewu i braku możliwości uczestnictwa w wydarzeniu, można wpłaconą kwotę wykorzystać na dowolny kurs/wykłady online na platformie Alchemilium (www.akademia.alchemilium.pl) zgodnie z cennikiem (po ewentualnej dopłacie). Wpłacone kwoty nie podlegają zwrotowi po terminie 30 września.
Druga część zajęć planowana jest w 2023 roku.
 
✅PROWADZĄCA
Anna Bober – specjalistka w zakresie fitoterapii oraz dietetyki. Zawodowo związana jest z ziołolecznictwem od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu medycyny ziołowej, aromaterapii oraz dietetyki. W swoim podejściu szczególny nacisk kładzie na badania kliniczne oraz najnowszą wiedzę z zakresu fitofarmakologii, nie zapominając jednocześnie o tradycyjnym ziołolecznictwie europejskim. Bliski jest jej także system medycyny chińskiej. Prowadzi między innymi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na kierunku Naturoterapia w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie. Wykłada także na kursie Zielarz/Fitoterapeuta w Warszawie. Stworzyła własną autorską Akademię Ziołolecznictwa Alchemilium. Publikuje swoje artykuły w czasopismach takich jak: „Naturoterapia w praktyce”, „Teczka naturoterapii” oraz „Charaktery”. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Od ponad 12 lat jest aktywną uczestniczką szkoleń i konferencji w dziedzinie fitoterapii, tradycyjnego ziołolecznictwa, aromaterapii, medycyny chińskiej oraz dietetyki. Brała udział w licznych kursach specjalistycznych prowadzonych między innymi przez dra Henryka Różańskiego, Roberta Tisseranda oraz Jeremiego Rossa. Należy do Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest właścicielką Alchemilium, Ziołowo — Dietetycznego Laboratorium Zdrowia.
 

W okresie wiosenno-letnim zapraszamy na spacery ziołowe. Zajęcia odbywają się na terenach zielonych. Polegają na rozpoznawaniu roślin w naturalnych siedliskach. Omawiane są ich właściwości lecznicze, zastosowanie kulinarne, podawane są także informacje odnośnie składu fitochemicznego surowców. Często są to wydarzenia realizowane w ramach projektów finansowanych zewnętrznie, dzięki czemu zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Istnieje także możliwość przeprowadzenia takiego spotkania dla grupy zorganizowanej. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt!

Informacje o aktualnych wydarzeniach publikowane są na stronie Alchemilium na portalu Facebook.